Historia

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zieleniec" w Toruniu powstała w 1992 roku w wyniku podziału Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”. W dniu 21 sierpnia 1992 r. odbyło się zebranie członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie” tworzących nową Spółdzielnie Mieszkaniową „Zieleniec”. W zebraniu uczestniczyło 67 członków.

Członkowie powołali do życia Spółdzielnię Mieszkaniową, która nazwę "Zieleniec" zapożyczyła od nazwy przepięknej części dzielnicy, gdzie w okresie międzywojennym wśród bujnej zieleni odbywały się majówki, pikniki i zabawy plenerowe. Nazwa Spółdzielni zobowiązywała, zatem Spółdzielnia zakupiła działkę budowlaną w najładniejszej zachodniej części Miasta Torunia, na Bydgoskim Przedmieściu, z myślą o nowoczesnych i ekologicznych rozwiązaniach mieszkaniowych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zieleniec" w Toruniu zarejestrowana została 14 września 1992 roku a pierwsze mieszkania w nowym budynku oddano do użytku w czerwcu 1993 roku. Następnie praktycznie co roku zasoby Spółdzielni powiększały się o kolejny budynek.

W 2005 r., tym razem we wschodniej części miasta, rozpoczęto budowę nowego osiedla mieszkaniowego "Bielawy". W tym roku zakończono jego realizację. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane i oczywiście pełne zieleni.

Spółdzielnia „Zieleniec” od początku swojego istnienia stawia na innowacyjność i ekologię. Działania Spółdzielni zostały dostrzeżone, a ich wymiernym znakiem było wyróżnienie w konkursie na „Obiekt Roku”, które otrzymały zespoły budynków Spółdzielni przy ul. Broniewskiego i ul. Asnyka oraz nagrody w konkursach Prezydenta Miasta Torunia „Toruń Ogrodem” w kategorii terenów zielonych przy wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

W 2011 roku uruchomiony został system zdalnego odczytu wodomierzy, które znajdują się w mieszkaniach. Pracownik Spółdzielni dokonuje za pomocą laptopa odczytu wszystkich wodomierzy w ciągu kilku minut bez potrzeby wchodzenia do mieszkań. Spółdzielnia posiada więc pełną kontrolę stanu zużycia wody zimnej i ciepłej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zieleniec" dzięki zaangażowaniu Zarządu i Rady Nadzorczej, ale również wielu członków i mieszkańców osiedli, należy do najlepiej zarządzanych Spółdzielni Mieszkaniowych. Osiąga również bardzo dobre wyniki ekonomiczno-finansowe.

 

404 OOPS!

page Not found!

"Sorry, it appears the page you were looking for doesn't exist anymore or might have been moved.
Please try your luck again."

Take me home