Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zieleniec” w Toruniu informuje, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszych osiedli, w okresie zwiększonego ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronowirusa przeprowadzi w najbliższą sobotę dezynfekcję powierzchni wspólnych budynków preparatem wirusobójczym.

Dezynfekcja obejmie m.in. korytarze, drzwi wejściowe do klatek schodowych, klamki, pochwyty, poręcze i domofony oraz windy.

Dezynfekcja we wszystkich zasobach Spółdzielni zostanie przeprowadzona w najbliższą sobotę 28 marca 2020 r. Akcja rozpocznie się na Zieleńcu od godzin przedpołudniowych.

Do wykonania usługi zostanie użyty środek zatwierdzony do użytku przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Będzie to wysokoskuteczny preparat dezynfekcyjny o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Działanie wirusobójcze w stosunku do wszystkich rodzin wirusów, w tym także wirusów bezotoczakowych (szczególnie opornych na dezynfekcje), zostało potwierdzone badaniami w wielu krajach, również w Polsce. Jest wykorzystywany do dezynfekcji i zapobiegania szerzenia się takich zakażeń jak: SARS (wirus z rodziny koronawirusów), wirusa nowej odmiany grypy A/H1N1, ASF czy wirus Ebola.