Z okazji zbliżających się Uroczystości ku czci Narodzenia Bożego Syna, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Zieleniec” składa najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy by spotkanie z Wcielonym Słowem było źródłem odkrywania Prawdy, która poprowadzi nas do pełni szczęścia. Życzymy zdrowia i pomyślności w zbliżającym się 2018 roku.

 

 

Autorem kartki świątecznej jest Pan Dariusz Przewięźlikowski, który mieszka i tworzy na naszym osiedlu na Zieleńcu. Urodzony w 1968 w Barlinku. Dyplom z ceramiki architektonicznej (1997). Jest członkiem ZPAP PSU oraz Stowarzyszenia Twórczego Artystów Rzeźbiarzy STAR. Uprawia rzeźbę ceramiczną oraz malarstwo. Wystawy indywidualne i grupowe w Australii, Austrii, Holandii, Chorwacji, Niemczech, Belgii, Danii, Grecji, Tunezji, Turcji, Włoszech, Szwajcarii, Szwecji, Korei Południowej, Estonii i w Polsce. Od 2012 Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński.

Pan Dariusz Przewięźlikowski jest również twórcą słynnych ceramicznych mieszczan, którzy od dłuższego czasu są nieodłącznym elementem toruńskiej Starówki. Przystanęli albo przysiedli na murach ul. Podmurnej i dziedzińca Ratusza Staromiejskiego, by bacznie obserwować, co dzieje się w naszym mieście. Jak powstają ceramiczne rzeźby, w tym mieszczanie, którzy ożywiają naszą Starówkę? Wszystkie formy ceramiczne są kształtowane ręcznie, ponieważ Pan Dariusz nie używa koła garncarskiego ani form. Wszystkie rzeźby powstają z gotowej masy ceramicznej. Najpierw powstaje projekt. Sam proces technologiczny tworzenia ceramicznej rzeźby jest dość długi. Najpierw powstaje forma, potem czas na suszenie, pierwszy wypał, glazurowanie i ostatni wypał. Zatem, zanim zobaczymy gotową rzeźbę, czasami upłynie wiele miesięcy. Jadnak oglądając słynnych mieszczan – warto poczekać.

Pan Dariusz przekazał Spółdzielni w tym roku przepiękną figurkę dorodnej choinki, która jest elementem zdobiącym kartkę świąteczną. Samą figurkę mogli podziwiać Seniorzy na spotkaniu wigilijnym: https://www.smzieleniec.pl/index.php/aktualnosci/308-wigilijne-spotkanie-seniorow