Gd16
biuro00
Slide2
Slide2

Obecnie brak boksów garażowych w sprzedaży.

 

 

Historia Spółdzielni

Historia spółdzielczości w Polsce i na świecie to ponad 200 lat tradycji. Pierwsze spółdzielnie powstały w XIX wieku w Anglii. Na początku XX wieku spółdzielczość była już równoprawnym partnerem gry rynkowej w gospodarkach wielu państw Europy, również w Polsce. Jednym z pierwszych Spółdzielni były w Polsce słynne kasy Stefczyka. Obok nich powstały inne formy spółdzielcze, m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Wiele z nich przetrwało do dziś, potwierdzając siłę i potrzebę istnienia tej formy gospodarowania bez względu na rodzaj ustroju polityczno-gospodarczego.
logoSpółdzielnia Mieszkaniowa "Zieleniec" w Toruniu powstała w 1992 roku w wyniku podziału jednej z największych Spółdzielni Mieszkaniowych działających w tym mieście.

Zarząd Spółdzielni zakupił nową działkę w najładniejszej części miasta, na Bydgoskim Przedmieściu z myślą o nowych i nowoczesnych w rozwiązaniach inwestycjach mieszkaniowych.
Przyszli członkowie powołali do życia Spółdzielnię Mieszkaniową, która swą nazwę "Zieleniec" zapożyczyła od nazwy przepięknej części dzielnicy, gdzie w okresie międzywojennym wśród bujnej zieleni odbywały się majówki, pikniki i zabawy plenerowe.

więcej>

Aktualności

  • Nowa inwestycja na Osiedlu Bielawy przy ul. Gdańskiej 16 2022-07-15 09:40:39

    Przedstawiamy ofertę nowych mieszkań na Osiedlu Bielawy przy ul. Gdańskiej 16. Dostępne będzie 10 mieszkań w segmentowym, dwukondygnacyjnym budynku mieszkalnym.

    Czytaj więcej...

  • „Nasze Sprawy” - TV Toruń 2022-07-04 08:28:39

    Osiedla Spółdzielni na Zieleńcu i Bielawach odwiedzili z kamerą dziennikarze programu TV Toruń „Nasze Sprawy”. W najnowszym programie zawarto informacje o bieżących sprawach Spółdzielni - działaniach proekologicznych, warsztatach ceramicznych, remontach i modernizacjach oraz nowej inwestycji przy ul. Gdańskiej.

    Czytaj więcej...